warsztaty i kursy

Kursy zielarskie, florystyczne, produkcji naturalnych kosmetyków, survivalowe i pierwszej pomocy prowadzimy na terenie Podkarpacia, a bazą jest Chata Zielarki w Błędowej Tyczyńskiej k. Rzeszowa. Nasze kursy niejednokrotnie łączymy z kursami przetrwania.

Dysponujemy:

  • prywatnym polem namiotowym usytuowanym w starym sadzie pełnym jabłoni
  • parkingiem
  • łazienką „pod gruszą”
  • kuchnią pod gołym niebem oraz czynnym piecem chlebowym
  • terenem pełnym ziół i roślin leczniczych, a kilka kilometrów od naszej bazy znajduje sie las i kilka jezior

Nasze warsztaty/kursy/ skierowane są zarówno do osób dorosłych (indywidualnych, firm, rodzin) jak i dzieci (szkoły, kolonie, grupy indywidualne).

Dysponujemy wszelkimi uprawnieniami instruktorskimi do prowadzenia zarówno warsztatów/kursów zielarskich,  survivalowych, florystycznych, pierwszej pomocy jak i do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Dominika – dyplomowany zielarz fitoterapeuta, mgr inż. ogrodnictwa, inż. architektury krajobrazu, dyplomowany florysta, hobbystyczna producentka naturalnych ziołowych kosmetyków

Grzegorz – instruktor survivalu, wspinaczki skałkowej i alpinizmu przemysłowego,

Wojtek – ratownik medyczny, entuzjasta zawodu zarażajacy pasją i zaangażowaniem

Niektóre kursy przeprowadzone w 2019 roku:

1. Festiwal Żmijowisko 2019 w  Ustrzykach  Górnych

warsztaty zielarsko – kosmetyczne przeprowadzone dla wszystkich chętnych. Przy dźwiękach festiwalowych (zespół Żmije) tworzyliśmy ekologiczne kosmetyki do kąpieli oraz ziołowe sole spożywcze

2. Festiwal Jagoczary na  Roztoczu

kolejne warsztaty zielarsko – kosmetyczne Tym razem prowadzone w nocy przy świetle latarek z telefonów komórkowych. Wspaniały kllimat i mili ludzie.

3. Warsztaty w święto Matki Boskiej Zielnej w skansenie w Kolbuszowej (15 sierpnia 2019 roku )

warsztaty połączone z rozpoznawaniem ziół w plenerze, z pogadanką na temat roślin leczniczych oraz degustacją ziołowych przetworów i herbat. Na koniec zrobiliśmy wspólnie kilka roślinnych kosmetyków.

 4. Warszataty w Kochanowce w dziennym domu seniora

pogadanka na temat ziół, wspólna degustacja przetworów ziołowych  oraz produkcja maści z dziurawca i roślinnych soli do kąpieli. Niesamowaita atmosfera i wsapaniali ludzie. Prowadzenie warsztatów w takim towarzystwie to prawdziwa przyjemność.

5. Warsztaty dla dzieci i młodzieży (obóz w Piwnicznej)

całodniowe zajecia z survivalu, pierwszej pomocy oraz znajomości roślin przyprawowych i leczniczych  przeprowadzpone dla dzieci i młodzieży przebywających na obozie w Piwicznej.

Dla zainteresowanych przeprowadziłam dodatkowe warsztaty z produkcji naturalnych kosmetyków. Było bardzo fanie i zabawnie 🙂

Dumnie wspierane przez WordPressa | Szablon: O